Zásnubní prsten a jeho tradice

Zásnubní prsten, jako symbol vážného svazku mezi mužem a ženou a je neodmyslitelnou součástí žádosti o ruku ženy. Na jejím prsteníčku má pak za úkol upozornit případné soky v lásce a okolí zasnoubené na fakt, že již není volná. Zásnubní prsten je zároveň darem ženě za její souhlas k sňatku a důkazem opravdové lásky!

Tradice zásnubních prstenů sahá do 16. století. Za tu dobu se kolem nich zrodilo nemálo pověr. Některé se ztratily v moderním věku, některé kolují dodnes.

Mezi nejznámější patří tradice nošení zásnubního prstenu na prsteníčku levé ruky. Předkové věřili, že prsteníčkem levé ruky prochází nerv přímo k srdci. Je-li tento nerv stlačen prstenem, žena, která jej nosí, nikdy nepřestane milovat toho, kdo jí jej dal.

Říká se také, že půjčí-li nevěsta někomu svůj prstýnek, přinese jí to smůlu v manželství.

Jiná pověra praví, že muži, který nedokáže navléci zásnubní prsten ženě přes kloub prstu, bude žena vládnout.

Říká se, že úspěšnost a schopnost muže je vyjádřena cenou zásnubního prstenu, proto má mít zásnubní prsten hodnotu minimálně jedné mužovy výplaty.

Jisté je, že každá dívka sní o chvíli, kdy jí ten pravý požádá o ruku. Tato chvíle patří k těm nejkrásnějším v životě každé ženy, na které nikdy nezapomene.

Krásný zásnubní prsten je součástí této kouzelné chvíle a ženě ji pak po celý život připomíná. Věnujte proto pánové dobrou pozornost jeho výběru a řiďte jej vkusem své milé a především svými srdcem!