Časté dotazy našich zákazníků

Pro určení správné velikosti prstenu je vždy nejlepším řešením osobní návštěva zlatnictví, kde vám odborně změříme vaši velikost. Druhou možností je zakoupení měřicího kroužku, pomocí kterého si můžete změřit velikost kdekoli sami. Při tomto způsobu měření je nutné přihlížet k šířce požadovaného snubního prstenu. Čím je vyhlédnutý snubní prsten širší, tím se hůře navléká na prst a je proto třeba přidat na požadované velikosti. Ideální stav je mít zkušební kroužky ve stejné šířce jako požadovaný prsten. Při měření vaší velikosti byste měli počítat také s dalšími faktory, jako jsou teplo, zima, denní doba, celkový fyzický stav, těhotenství apod. Aby vám prsten dokonale padl, je důležité přihlédnout ke všem zmíněným faktorům.

Výroba snubních i zásnubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny. Jsme však schopni vyrobit pro vás prstýnky také expresně do 14 dnů po dohodě nebo do 7 dnů s mírným příplatkem. Pokud s objednávkou spěcháte, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme najít nejlepší řešení.

Ve většině případů ano, ale změna velikosti u snubních prstenů není jednoduchou záležitostí. Zvětšení o jednu až dvě velikosti je většinou reálné s výjimkou prstenů osázených kameny. Existují ale modely, kde je tato úprava velmi náročná, ne-li nemožná. Jakoukoli změnu velikostí v závislosti na vzoru, materiálu, povrchové úpravě a velikosti zvětšení doporučujeme nejprve odborně konzultovat s námi. Rádi vám poradíme a vynasnažíme se vám v rámci našich technologických možností co nejvíce vyhovět. Změna velikosti prstenu je vždy zpoplatněna.

Ano, rytiny do našich snubních prstenů navíc provádíme zdarma. Můžete si vybrat ze dvou druhů fontů.

Ke každému nákupu šperku osázeného diamanty z naší nabídky obdržíte certifikát pravosti, který vám garantuje velikost diamantu v karátech a danou kvalitu – čistotu, barvu a brus kamene. U větších kamenů nad 0,33 ct můžete obdržet i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA, HRD či IGI. Tyto certifikáty vystavuje náš dodavatel diamantů.

Zatímco briliant je vybroušený přírodní diamant, zirkon je uměle vytvořený, tedy syntetický kámen. Kubická zirkonie (také známá pod zkratkou CZ) byla stvořena jako dostupná alternativa pravých diamantů. Cena a kvalita zirkonu je oproti briliantu vždy násobně nižší. Střední a moderní alternativou, kterou nabízíme, je Sirius gem – laboratorně vytvořený moissanit s větší tvrdostí než zirkon a dalšími lepšími vlastnostmi. K briliantům a Sirius gem vždy dodáváme certifikát pravosti.

Naši zlatníci mají dlouholetou praxi a s těmito reklamacemi se prakticky nesetkáváme, všechny kameny do našich vzorů snubních prstenů jsou fasovány ručně. Pokud se tak ovšem stane, povětšinou vlivem většího nárazu nebo jiného mechanického poškození, reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. Není-li šperk mechanicky poškozen, kámen vám do šperku znovu vsadíme zdarma.

Ano, jako výrobce můžeme zasahovat do vzoru. Záleží vždy na jeho konstrukční stavbě a technologickém postupu výroby. V každém případě jsme připraveni s vámi o změnách jednat a rádi vám vyjdeme vstříc. Konkrétně jsme schopni vyměnit materiály, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, velikosti, počty a způsoby zasazení kamenů atd.

Ano, vyrábíme. Váš materiál podrobíme analýze ryzosti zlata, určíme, jaké množství zlata bude potřeba na výrobu a výsledná cena snubních prstenů bude obsahovat pouze cenu za práci plus cenu za přepracování dodaného materiálu. Pokud budete mít dostatečné množství zlomkového zlata, můžete z jeho zbytku zaplatit i práci. Neváhejte a kontaktujte nás!

Povrchové úpravy jsou zhotoveny dle jednotlivých vzorů. Základní je celolesklý prsten, dále prsten saténový mat–lesk nebo pak prsten celomatový. U matů rozlišujeme dva druhy hrubosti: jemný saténový mat a hrubší pískovaný (nebo diamantem strojně zhotovený). Dále snubní prsteny povrchově zušlechťujeme strojně diamantovými noži dle jednotlivých vzorů nebo ruční rytinou. Všechny tyto povrchové úpravy vám rádi předvedeme buď v naší podnikové prodejně v centru Liberce nebo v galerii naší dílny v Jablonci nad Nisou.

Na naše výrobky poskytujeme standardní záruku 24 měsíců. Ke všem našim výrobkům získává automaticky jejich majitel také možnost nechat si své šperky u nás zdarma znovu vyleštit a upravit maty.