1. Jak zjistit správnou velikost prstenů?

Pro určení správné velikosti prstenu je ideální osobní návštěva zlatnictví, kde vám odborně změří vaši velikost. Druhou možností je zakoupení měřicích kroužků. Při tomto způsobu měření je nutné přihlížet k šířce požadovaného snubního prstenu. Čím je vyhlédnutý snubní prsten širší, tím se hůře navléká na prst a je proto třeba přidat na požadované velikosti. Ideální stav je mít zkušební kroužky ve stejné šířce jako požadovaný prsten. Při měření vaší velikosti byste měli počítat také s dalšími faktory, jako jsou teplo, zima, denní doba, celkový fyzický stav, těhotenství apod. Aby vám prsten dokonale padl, je důležité přihlédnout ke všem zmíněným faktorům.

2. Jak dlouho trvá výroba prstenů?

Výroba snubních i zásnubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny. Jsme však schopni vyrobit pro vás prstýnky také expresně do 14 dnů po dohodě nebo do 7 dnů s mírným příplatkem. Pokud s objednávkou spěcháte, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme najít nejlepší řešení.

3. Je možné snubní a zásnubní prsteny dodatečně zvětšit či zmenšit?

Změna velikosti u snubních prstenů není jednoduchou záležitostí. Zvětšení o jednu až dvě velikosti je většinou reálné s výjimkou prstenů osázených kameny. Existují ale modely, kde je tato úprava velmi náročná, ne-li nemožná. Jakoukoli změnu velikostí v závislosti na vzoru, materiálu, povrchové úpravě a velikosti zvětšení doporučujeme nejprve prokonzultovat s odborníky. Rádi vám poradíme a budeme se snažit vám v rámci našich technologických možností co nejvíce vyhovět. Tato služba je vždy zpoplatněna.

4. Je možné objednat vnitřní rytinu do snubních prstenů? Je možné si vybrat z různých fontů, jaká je cena rytiny?

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme zdarma. Můžete si vybrat ze dvou druhů fontů.

5. Dostaneme ke šperku s diamantem certifikát? A co nám zaručuje?

Ke každému nákupu šperku osázeného diamanty z naší nabídky obdržíte certifikát pravosti, který vám garantuje velikost diamantu v karátech a danou kvalitu – čistotu, barvu a brus kamene. U větších kamenů nad 0,33 ct můžete obdržet i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA, HRD či IGI. Tyto certifikáty vystavuje náš dodavatel diamantů.

6. Jaký je rozdíl mezi briliantem a zirkonem?

Zatímco briliant je vybroušený přírodní diamant, zirkon je uměle vytvořený, tedy syntetický kámen. Kubická zirkonie (také známá pod zkratkou CZ) byla stvořena jako dostupná alternativa pravých diamantů. Jde o nejlepší volbu mezi substituty diamantů. Ať už se rozhodnete pro briliant či zirkon, oba budou po celý váš život zářit leskem a dodají vašemu šperku trvalou přidanou hodnotu.

7. Je možné, aby z prstenu vypadl kámen? Co potom?

Naši zlatníci mají dlouholetou praxi a s těmito reklamacemi se prakticky nesetkáváme, všechny kameny do našich vzorů snubních prstenů jsou fasovány ručně. Pokud se tak ovšem stane – povětšinou vlivem většího nárazu nebo jiného mechanického poškození – reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. Pokud nebude šperk mechanicky poškozen, kámen vám do šperku vsadíme zdarma.

8. Můžete nám upravit vzor dle naší představy?

Jako výrobci můžeme zasahovat do vzoru – záleží vždy na jeho konstrukční stavbě a technologickém postupu výroby. V každém případě jsme připraveni s vámi o změnách jednat a rádi vám vyjdeme vstříc. Konkrétně jsme schopni vyměnit materiály, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, velikosti, počty a způsoby zasazení kamenů atd.

9. Vyrábíte snubní prsteny i ze zákazníkem dodaného materiálu?

Ano, vyrábíme. Váš materiál podrobíme analýze ryzosti zlata, určíme, jaké množství zlata bude potřeba na výrobu a výsledná cena snubních prstenů bude obsahovat pouze cenu za práci plus cenu za přepracování dodaného materiálu. Pokud budete mít dostatečné množství zlomkového zlata, můžete z jeho zbytku zaplatit i práci. Neváhejte a kontaktujte nás!

10. Jaké nabízíte povrchové úpravy?

Povrchové úpravy jsou zhotoveny dle jednotlivých vzorů. Základní je celolesklý prsten, dále prsten saténový mat–lesk nebo pak prsten celomatový. U matů rozlišujeme dva druhy hrubosti: jemný saténový mat a hrubší pískovaný (nebo diamantem strojně zhotovený). Dále snubní prsteny povrchově zušlechťujeme strojně diamantovými noži dle jednotlivých vzorů nebo ruční rytinou. Všechny tyto povrchové úpravy si můžete podrobně prohlédnout v naší podnikové prodejně v centru Liberce a také v galerii naší dílny v Jablonci nad Nisou.

11. Jaká je záruka na vaše šperky?

Na naše výrobky poskytujeme standardní záruku 24 měsíců. Ke všem našim výrobkům získává automaticky jejich majitel také možnost nechat si své šperky u nás zdarma znovu vyleštit a upravit maty.