Drahokamy Sirius Gem

Drahokamy Sirius Gem. Šperky nové generace.

Nová generace snubních & zásnubních prstenů s drahokamy Sirius

Uvažujete o koupi zásnubního nebo snubního prstenu? V současné době jsou běžně k dostání dvě  varianty osazení šperku bezbarvými kamínky, a to buď zirkony, nebo diamanty. A co když existuje ještě nová třetí možnost, která je krásnější než samotný diamant a nepoškrábe se jako zirkon? Představujeme Vám drahokam Sirius (SiC). Pojďme si Sirius představit a porovnat jeho vlastnosti se zirkonem a diamantem.

Cenový poměr Sirius vs. diamant je opravdu značný.

Sirius vs. kubický zirkon

Zirkon je z hlediska barvy, brilance a ceny dokonalým kamínkem, který má jednu, ale zcela zásadní vadu a tou je jeho nedostatečná tvrdost. To znamená, že pokud si necháte zasadit zirkon do snubního či zásnubního prstenu, bude se krásně třpytit, ale jen do té doby, než kamínek „poškrábete“ a ztratí brilanci. Výměna samotného kamínku, především ve snubních prstenech se pak může prodražit. Sirius s tvrdostí 9.25 (druhá nejvyšší po diamantu) vydrží krásný po generace a nehrozí tak nebezpečí, že jej běžným nošením poškrábete a kamínek ztratí ze své krásy a brilance.

 

 

Sirius vs. diamant

Pokud porovnáme stejně hodnocené kamínky (barvy, čistota, výbrus), pak má Sirius až o 10% větší brilanci a o 200% více ohně než diamant. Sirius je více houževnatým drahokamem (nikoliv tvrdším), který je méně náchylný na prasknutí, pokud Vám například spadne šperk na tvrdou zem.

Cenový poměr Sirius vs. diamant je opravdu značný, kdy diamant dosahuje až několika násobku ceny Siriusu. Nutno poznamenat, že diamant (kromě 1-2% skutečně vzácných kamenů) ani Sirius nejsou investiční drahokamy nebo držiteli hodnoty, jak se snaží mylně některé společnosti předkládat. Znamená to, že pokud zakoupíte 1.00ct diamant, pak se v žádném případě nejedná o investiční kámen a to samé platí i u menších kamínků, které se běžně používají v zásnubních a snubních prstenech.

 

Cenové porovnání Sirius vs. Diamant | 1.00ct / F / VVS1 / kulatý výbrus)

Sirius: Kč 9500,- včetně 21% DPH

Diamant: Kč 160.000 až 350.000,- včetně 21% DPH (uvedená cena diamantu je odvíjí do více hodnotících kritérií a je tudíž orientační)

 

Shrnutí

Syntetický drahokam Sirius (SiC-moissanite) tvoří nový módní trend ve světě šperků. Je ideální náhradou místo doposud zavedených drahokamů, kdy zákazník získá za přijatelnou cenu krásný bezbarvý drahokam a za ušetřené peníze, které by utratil za diamantový šperk, si může třeba částečně zařídit novou domácnost, popř. peníze použít pro financování samotné svatby.

 

 

1 komentář

Zapojte se do diskuze a řekněte nám svůj názor.

Šperkařské trendy v roce 2022 – Šperky Milan Jiříček
29. 1. 2022 o 7:30 pm

[…] Naše produkce jde tomuto trendu naproti především využitím surovin výhradně od českých dodavatelů. Do naší nabídky jsme také již před časem zařadili uměle vyrobené drahokamy Sirius gem, hravě dosahující kvalit přírodních drahokamů, jejich výroba však zdaleka nezatěžuje životní prostředí tolik jako těžba přírodních diamantů a rovněž jsou cenově dostupnější. U každého našeho zlatého šperku osazeného kameny se můžete sami rozhodnout, který typ kamenů zvolíte. O drahokamech Sirius gem si můžete více přečíst ve speciálním článku. […]