Co byste měli vědět o drahých kamenech

Mystická přitažlivost drahých kamenů, jejich nádherné barvy, vnitřní hra světla by stačila sama o sobě, abychom je mohli považovat za drahocenné. Vzácnost, tvrdost a trvanlivost však jejich cenu mohou zněkolikanásobit. Jejich přirozená krása, stálost a originalita barev přímo nabízí podnítit víru v jejich nadpřirozený původ a magickou sílu.

Kameny, které v horninách přetrvaly staletí, nabyly historickou hodnotu a určitý nádech romantiky. Existuje přes 3 000 druhů různých nerostů. Pouze asi 50 z nich je obecně považováno za drahé kameny. Počet nerostů, považovaných za drahé kameny, se mění v závislosti na módě a nacházení nových zdrojů.

Aby mohl být nerost označován jako drahý kámen, musí být krásný především svou barvou a zajímavými vlastnostmi. Existují 4 hlavní všeobecně uznávané drahé kameny – a to diamant, safír, rubín a smaragd. Každý z nerostů má ve šperkařství svůj základní specifický výbrus -diamant briliantový výbrus, rubín stupňovec, safír čočkovec a smaragd osmihranný čočkovec. Kromě základních výbrusů se drahé kameny ve šperkařství vybrušují v závislosti na velikosti a tvaru nalezeného nerostu.

Drahé kameny byly odedávna chápany jako obraz bohatství a moci.