Šperkařské trendy v roce 2022

S počínajícím novým rokem bychom pro vás rádi shrnuli současné šperkařské trendy ze světa šperku, které se snažíme zohledňovat i my v naší tvorbě a nabídce, kterou můžete najít v našem e-shopu www.sperkyjiricek.cz.

„Milí zákazníci,

pokud bych měl vše shrnout sám za sebe, tak nám v roce 2022 stoupá obliba šperků zhotovených ve zlatě, a to i ve vyšší ryzosti. Zásnubní prsten má dominantní centrální kámen kulatého tvaru a vystačí si ve své jednoduchosti se zajímavým zasazením. Se stoupající náročností zákazníka přibývají doplňkové kameny. Dokáži si představit prsten krásný, čistý ve své jednoduchosti, i nakombinovaný z různých velikostí kamenů, poskládaných do jedinečného vzoru s citem a vkusem.

Tak ať nás provází: La vie est belle.“

Milan Jiříček

 

Volitelné provedení šperků a jedinečnost

 

Stále sílícím trendem posledních let v oblasti šperku je jít proti proudu, tedy vytvářet, kupovat a nosit výrazné originální šperky s jedinečným příběhem a vyznačující se neobvyklými vzory, tvary, strukturou a aranžmá kamenů. S radostí pro vás vyrobíme přesně takový šperk, jaký si představíte. Toužíte-li po dokonalé originalitě, využijte naší výroby šperků na míru. Vzhledem k našim bohatým zkušenostem a tradici ruční výroby od nás můžete očekávat maximální vstřícnost, spolupráci a perfektní provedení vašeho originálního snu.

 

Dlouhodobě dominantně využívanými kovy jsou žluté a bílé zlato, ale v posledních letech neustále roste také obliba zlata růžového. Všechny zlaté šperky nabízíme ve třech barevných provedeních, v našem e-shopu můžete provést volbu požadované varianty vždy před přidáním do nákupního košíku.

 

V tomto roce nebude výjimkou volba pohádkově jedinečného zásnubního prstenu osázeného barevnými kameny a naruší se tak absolutní převaha zásnubních prstenů s diamanty. Stále častější mohou být požadavky na zásnubní prsten vytvořený jako jiskřivý „hattrick“, se třemi různobarevnými kameny představujícími minulost, přítomnost a budoucnost. S volbou kamenů vám v případě vašeho zájmu rádi osobně poradíme.

 

Společenská odpovědnost a udržitelnost

 

Se stále rostoucími cenami drahých kovů a drahokamů se přirozeně zvyšuje jejich investiční hodnota. Do našeho katalogu jsme proto nově zařadili také kategorii investičních šperků.

 

Ostatně každou investici do šperku provází také společenská odpovědnost. Stále větší podíl zákazníků zejména mladších generací se v dnešní době při nákupu zaměřuje na problematiku ověřených zdrojů, transparentnosti a ekologické udržitelnosti. Nejinak je tomu i ve šperkařském odvětví. Výrobci nezohledňující zmíněné aspekty nemusí být pro mnoho spotřebitelů dostatečně atraktivní a životaschopnost jejich výroby tedy klesá.

 

Naše produkce jde tomuto trendu naproti především využitím surovin výhradně od českých dodavatelů. Do naší nabídky jsme také již před časem zařadili uměle vyrobené drahokamy Sirius gem, hravě dosahující kvalit přírodních drahokamů, jejich výroba však zdaleka nezatěžuje životní prostředí tolik jako těžba přírodních diamantů a rovněž jsou cenově dostupnější. U každého našeho zlatého šperku osazeného kameny se můžete sami rozhodnout, který typ kamenů zvolíte. O drahokamech Sirius gem si můžete více přečíst ve speciálním článku.

 

Nové vzory šperků

 

Připravujeme pro vás letos také několik nových vzorů šperků. Sledujte naši nabídku a již brzy se jimi nechte příjemně překvapit!

A co říkáte vy na šperkařské trendy v roce 2022?

Přejeme Vám šťastný rok 2022. Rádi vám jej našimi šperky ozdobíme!