Čtyři tipy pro naplánování nejlepší žádosti o ruku

 

Den, kdy se vyslovíte a požádáte svoji drahou polovičku o ruku, může být hned druhým nejvýznamnějším dnem ve vašem vztahu. Jen samotný svatební den se mu může vyrovnat a předčit ho. Je to den, kdy se rozhodnete, že jste našel jedinečného člověka, se kterým chcete zůstat už napořád. S takto velkým rozhodnutím chcete určitě daný okamžik učinit nezapomenutelným (a nemusíme se ani zmiňovat o tom, že to chcete udělat tak, aby byla odpověď “Ne” zcela vyloučena). Tyto tipy vám mohou pomoci udělat vaše vyslovení ještě dokonalejší než jak jaké bývají v těch nejkrásnějších snech.

 

 

1. Na veřejnosti nebo v soukromí?

Ještě předtím než začnete plánovat jakým způsobem se vyslovíte, musíte se pečlivě vcítit do vaší milé. Je ten typ, že by chtěla stát uprostřed plné arény, když před ní pokleknete a požádáte ji o její ruku? Nebo je spíš ten typ, který si nejvíc užije víc intimní atmosféru, kdy budete spolu jen vy dva? Je důležité, abyste zvážil, co by si podle vás přála vaše partnerka, ne to, co byste nejraději udělal vy. Pokud je spíš tichá a uzavřená, požádání o ruku před spoustou lidí ji může přivést do rozpaků. Dokonce tak moc, že se může stát, že uslyšíte “Ne”. Samozřejmě doufáme, že by tomu tak nebylo, ale v této situaci není dobré si zahrávat s ohněm… Proto nejdříve, než se rozhodnete jít do žádosti na veřejnosti, se dobře zamyslete nad osobností vaší milé a nad tím, co by si tak podle vás nejvíce přála.

 

 

2. Velké překvapení. Ano nebo ne?

Tady je to znovu to stejné. Musíte nejdříve dobře znát preference vaší drahé polovičky a její postoj k překvapení obecně. Má je ráda? Někteří lidé se kvůli překvapení cítí tak nepříjemně, že je všeobecně nemají rádi. Nemusíte je tedy vaším vyslovením vyloženě zaskočit, že nebudou vědět, co na to říct. V takovém případě je dobré připravit vše tak, že bude přece jen něco málo tušit. Věřte nám, že o to víc si to člověk, který má negativní postoj k překvapení, užije. Postupně se totiž na vše připraví a ve chvíli, kdy se vyslovíte, bude vnímat jen vás. Pokud ovšem vaše milá nic proti překvapení nemá, nemusíte se bát sobě a jí toto překrásné překvapení dopřát. O to víc to vše bude nezapomenutelné a silné!

 

 

3. Mluvit nebo nemluvit?

Buďme upřímní, právě to vyslovení, těch pár vět, je na celé žádosti o ruku to nejkrásnější. Je to moment, kdy můžete doslova cítit všechnu křehkost a vřelost vašeho jedinečného vztahu a můžete slyšet to, co si o vás vaše drahá polovička skutečně myslí. Je to neopakovatelný moment. Samozřejmě, pokud žádáte o ruku v nějakém jedinečném momentu (třeba hned potom, co spolu vylezete na skálu nebo stojíte na pódiu mezi písničkami, fantazii se zde meze nekladou), obvykle není čas na žádné dlouhé proslovy. V takovém případě si uschovejte svá slova na chvíli, kdy spolu budete v klidu rozebírat tento speciální moment, právě v tuto chvíli je ta správná doba, říct těch pár zásadních vět. Takže vše záleží na okolnostech, sami rozhodněte, zda je v daný moment daná řeč vhodná nebo ne. Ale věřte nám, že právě těch pár vět, ať už budou dvě nebo deset, budou to, co vaše milá chce právě a jedině slyšet.

 

 

4. Okázale nebo neokázale?

Někteří lidé si přejí trochu okázalosti, když se jedná o velká romantické rozhodnutí. Jiní je zase neocení a budou je považovat za kýč. Opět tu platí základní pravidlo, že se musíte především řídit osobností vaší milé a tím, co si myslíte, že ji potěší nejvíc. Ať už to uděláte s menší či větší okázalostí, nic nezkazíte na tom, když se budete aspoň rámcově držet základních pravidel: vyberte příjemný okamžik, poklekněte, vyslovte se jednoduše a romanticky. Nakonec na tom přece jen nic tak těžkého, no ne?

 

 

Takže, jak se vyslovíte VY?

Je samozřejmé, že se budete snažit naplánovat vaši žádost o ruku své milé co nejlépe. Základ všeho je to, jak dobře svoji partnerku znáte. Vždy se budete snažit udělat vše pro to, aby jí tento jedinečný moment naplnil maximální radostí. Takže zvažte míru překvapení, míru okázalosti, příležitost i vaši řeč. Navíc, pokud vaše milá přikládá velkou váhu své blízké rodině, zvažte, zda-li před vaším vyslovením nepožádáte její rodiče o svolení a požehnání. Pokud je velký introvert, určitě nebude příliš nadšená z toho, když jí budete nasazovat prstýnek během toho, co se na ní upírají stovky očí. Pokud má vážnou nebo intelektuální mysl, nejspíš ji nepotěšíte tím, že najde prstýnek v kousku dortu… Když se ale budete držet těchto čtyř základních pravidel, určitě tak učiníte váš druhý nejvýznamnější den ve vašem vztahu nezapomenutelným!