Časté dotazy našich zákazníků

1.       Jak zjistit správnou velikost prstenů?

Pro určení správné velikosti je ideální návštěva zlatnictví, kde Vám odborně změří správnou velikost. Druhou možností je zakoupení měřících kroužků. Při tomto způsobu měření je nutné přihlížet k šířce požadovaného snubního prstenu. Čím je vyhlédnutý snubní prsten širší, tím se hůře navléká na prst a je proto třeba přidat na požadované velikosti. Ideální stav je mít zkušební kroužky ve stejné šířce jako požadovaný prsten. Při měření Vaší velikosti musíte také počítat s dalšími faktory – teplo, zima, denní doba, těhotenství i celkový fyzický stav. Aby Vám prsten dokonale padl, je důležité k tomuto všemu přihlédnout.

.

2.       Jak dlouho trvá výroba prstenů?

Výroba snubních i zásnubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny.
Jsme však schopni vyrobit pro Vás prstýnky i expresně rychle, tedy do 14 dnů po dohodě, do týdne pak s mírným příplatkem.
Pokud spěcháte, kontaktujte nás, určitě společně najdeme řešení.

.

3.       Je možné snubní a zásnubní prsteny dodatečně zvětšit či zmenšit?

Změna velikosti u snubních prstenů není úplně jednoduchou záležitostí. Zvětšení o jednu až dvě velikosti je většinou reálné, s výjimkou prstenů osázených kameny. Existují ale modely, kde je tato úprava hodně náročná, až téměř nemožná. Je nutné každou změnu velikostí konzultovat v závislosti na vzoru, materiálu, povrchové úpravě a velikosti zvětšení. V každém případě se budeme snažit Vám vyhovět, pokud to bude technologicky možné. Tato služba je vždy zpoplatněna.

.

4.       Je možné objednat vnitřní rytinu do snubních prstenů? Je možné si vybrat z různých fontů, jaká je cena rytiny?

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme zdarma. Můžete si vybrat ze dvou druhů fontů.

.

5.       Dostaneme ke šperku s diamantem certifikát, a co nám zaručuje?

Ke každému nákupu jakýchkoliv šperků z naší nabídky osazené diamanty obdržíte certifikát pravosti, který Vám garantuje velikost diamantu v karátech, kvalitu – čistotu, barvu a brus kamene. U větších kamenů nad 0,33ct můžete obdržet i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA,HRD či IGI.
Tyto certifikáty vystavuje náš dodavatel diamantů.

.

.

6.       Jaký je rozdíl mezi zirkonem a diamantem?

Zirkon (kubický) je syntetický kámen, briliant je přírodní diamant. Kubická zirkonie (je také známá pod zkratkou CZ) byla stvořena jako dostupná alternativa pravých diamantů. Je to nejlepší volba mezi substituty diamantů.  Briliant je vybroušený diamant. Celý Váš život budou oba zářit leskem a dodají Vašemu šperku trvalou hodnotu.

.

7. Je možné, aby z prstenu vypadl kámen? Co potom?

Všechny kameny do našich vzorů snubních prstenů jsou fasovány ručně. Naši zlatníci mají dlouholetou praxi a s těmito reklamacemi se prakticky nesetkáváme. A když se tak stane (většinou pouze při mechanickém poškození či nějakém velkém nárazu) reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran. Pokud nebude šperk mechanicky poškozen, kámen Vám do šperku vždy zdarma dodáme.

.

8. Můžete nám upravit vzor dle naší představy?

Jako výrobci, můžeme zasahovat do vzorů. Záleží na jeho konstrukční stavbě a technologickém postupu výroby. V každém případě umíme o změnách jednat a vycházíme vstříc. Jedná se především o změnu materiálu, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, velikosti, počtu a způsobu zasazení kamenů, atd. Snubní prsteny vyrábíme, nejen prodáváme, proto je u nás možné téměř cokoli.

.

9.       Vyrábíte snubní prsteny i z dodaného materiálu?

Ano, vyrábíme. Váš materiál podrobíme analýze ryzosti zlata, určíme, jaké množství zlata bude potřeba na výrobu a výsledná cena snubních prstenů bude obsahovat pouze cenu za práci plus cenu za přepracování dodaného materiálu. Když budete mít dostatečné množství zlomkového zlata, můžete z jeho zbytku zaplatit i práci – kontaktujte nás.

.

10.      Jaké nabízíte povrchové úpravy?

Povrchové úpravy jsou zhotoveny dle jednotlivých vzorů. Základní je celolesklý prsten, dále prsten saténový mat – lesk, nebo prsten celomatový. U matů rozlišujeme dva druhy hrubosti: jemný saténový mat, dále pak hrubší pískovaný nebo diamantem strojně zhotovený. Dále snubní prsteny povrchově zušlechťujeme strojně diamantovými noži dle jednotlivých vzorů nebo ruční rytinou.

Všechny tyto povrchy uvidíte v našem obchodě v Liberci a v Jablonci v Galerii.

.

11.   Jaká je záruka na vaše šperky?

Na naše výrobky poskytujeme standardní záruku 2 roky.
Ke všem našim výrobkům získává automaticky jejich majitel také možnost nechat si své šperky u nás zdarma znovu vyleštit a upravit maty.