Handmade – Ruční výroba našich šperků

Příběh jako z pohádky

Naše šperky vznikají od návrhu až po detailní dokončovací práce pod jednou střechou v naší dílně v Jablonci nad Nisou, na místě, kde se šperky vyrábějí už bezmála sto let. Šperky z naší nabídky jsou jedinečným odrazem osobnosti a příběhu Milana Jiříčka – zakladatele, kreativce a majitele firmy Šperky Jiříček, navazujícího přímo na rodinnou tradici, již před ním započal už jeho dědeček.

Ten začínal jako jeden ze šperkařů tvořících proslulou jabloneckou bižuterii, od níž posléze odešel a založil si vlastní malou šperkařskou firmu. Její provoz však byl totalitním komunistickým režimem po krátké době nuceně ukončen, veškeré výrobní prostředky byly zabaveny. Na dlouhou dobu nezbylo ze šperkařského snu dědečka nic než pár pečlivě zabalených krabic se vzorky, které tajně uschoval do staré skříně v nejtmavší části maličkého skladu, jenž nadále sloužil už zcela jiným, běžným účelům.

Malý Milan se v dětství často ztrácel z dohledu svých rodičů a prarodičů, aby ho pak našli u skříně, jak vybaluje z papírů krásné drobné šperky uschovávané před světem. I v jeho hlavě tak pomalu rostl tentýž šperkařský sen. V roce 1990 se konečně karta obrátila a Milan Jiříček mohl oficiálně založit vlastní novou šperkařskou firmu. Můžeme s hrdostí tvrdit, že během více než třiceti let jejího působení na českém trhu se podařilo ze značky Jiříček vybudovat zavedené jméno a dědečkův sen tak dotáhnout až do zdárného konce.

 

 

Od myšlenky ke šperku

Naše šperky vznikají z původní myšlenky, která se mění v ručně nakreslený návrh z pera Milana Jiříčka. Proces vlastnoruční kresby návrhu je i v dnešní době pro naši výrobu naprosto nepostradatelný. Věříme, že i v něm se skrývá něco jedinečného a opravdového z kouzla šperkařského řemesla. Návrh posléze přetváříme přímo do finálního šperku, pokud se jedná o výrobek na zakázku, nebo do modelu, pokud chceme podobných šperků nadále vyrábět více.

 

 

 

 

Ruční práce a zaručené šperkařské postupy

Při výrobě zachováváme maximální podíl ruční práce. Jsou to právě ruce šperkaře, které z neopracovaného kovu dovedou vytvářet něco neobvyklého a unikátního. Něco, co stojí za to vlastnit. Něco, co vydrží napořád. Naše šperky tvoříme podle prověřených a zaručených šperkařských postupů s maximální pečlivostí a péčí.

 

 

 

 

Naše šperky jsou láska na celý život

Ve chvíli, kdy je šperk dokončen, pečlivě jej dle přání zákazníka zabalíme a doručíme. Součástí balení je také souhrn instrukcí, jak se o daný šperk nejlépe starat, aby vydržel co nejdéle jako nový – i s ujištěním, že jej v případě potřeby zákazníkům rádi profesionálně přeleštíme a uvedeme znovu do perfektního stavu. S patřičnou péčí může šperk z drahých kovů vydržet dokonalý napořád.

Šperky jsou totiž láska! Vyberte si ten svůj, který s vámi půjde na vaší cestě životem. Bude vás doprovázet, bude vás povzbuzovat, poroste společně s vámi. Vybírejte si vždy šperk kvalitní,  takový, který byl vytvořený s láskou a péčí. Věříme, že si v naší nabídce vyberete ten pravý!