10 pravidel nákupu snubních prstenů

Jak správně nakoupit snubní prsteny?

Máme pro vás:

10 pravidel nákupu snubních prstenů

1. Zužte váš výběr
Je pouze málo šperků (jestli ne pouze jeden), které kupujete společně a nosíte ho každý den, určete si vaše předběžné požadavky, než vyrazíte do obchodu. Inspirujte se na našich stránkách https://www.sperkyjiricek.cz.  Domluvte se, jaký kov, barvu zlata (žluté, bílé nebo růžové) oba chcete. Chcete něco jednoduchého nebo výjimečného?

2. Začněte s hledáním včas
Jakmile máte představu, co chcete, vypravte se do klenotnictví. Dejte si přinejmenším měsíc na hledání a výběr vašich snubních prstenů. Rozmyslete se, zda máte ještě další požadavky např. rytinu – a jakou.

3. Buďte odlišní
Netrapte se, jestli jeden z vás má rád bílé a druhý žluté nebo růžové zlato. Nejsou žádná pravidla, že se nesmí spojit tyto materiály dohromady. Vyberte si prsteny, které odráží váš styl, pocity a vkus.

4. Stanovte si váš rozpočet
Můžete si zakoupit oba zlaté prsteny, oba stříbrné prsteny nebo jeden zlatý a druhý stříbrný.

5. Buďte praktičtí
Mějte na mysli, že zakoupení něčeho krásného, ale nepohodlného, co budete muset často sundávat, nebude moc příjemné k nošení. Pamatujte, že prsten budete mít na prstě každý den a stane se součástí vašeho života.

6. Myslete v dlouhodobém termínu
Nebojte se být trendy, ale nezapomeňte, že prsteny budete nosit i za 20 let a možná i v novém zaměstnání a nové zaměstnanecké pozici.

7. Vyberte si správnou velikost
Většina lidí nosí snubní prsten neustále – v zimě, v létě, v těhotenství apod. – ve všech případech mohou vaše prsty napuchnout nebo se zmenšit důsledkem vedra, chladu, změn váhy. Nikdy si nevybírejte velikost ráno, po cvičení (vaše prsty mohou být oteklé) nebo když je extrémní vedro nebo zima.

8. Ujistěte se kvalitou
Každý prsten z drahého kovu obsahuje uvnitř vždy ryzostní značku, výrobní a státní punc ve většině případů. Jestliže je prsten sestaven z více druhů kovů (např. kombinace stříbra a zlata), ujistěte se, že na každém kovu je patřičná ryzostní značka.

9. Ochraňte vaši investici
Vyhněte se nošení vašeho prstenu při těžké práci nebo sportu – můžete si způsobit poškrábání a narušení povrchu prstenu.

10. Udržujte je v bezpečí
Byli byste překvapeni (a možná i vyděšeni), jak jednoduché je ztratit prsten. Doufejme, že jste si vybrali prsten, který vám dobře padne. Jestliže je absolutně nezbytné prsten sejmout, položte ho na určené místo, abyste vždy věděli, kde je (ne do kapsy nebo blízko umyvadla). Nejnebezpečnější doba na sundání prstenu? Vždy když jste mimo domov. Tehdy můžete nejčastěji prsten ztratit nebo sundat a zapomenout ho.